Logotyp Kongresu Medycznego
IMPREZY TOWARZYSZĄCE

Uzupełnieniem bogatego programu naukowego są imprezy towarzyszące – wśród licznych wydarzeń z pewnością każdy z uczestników znajdzie interesujące pozycje.

Ramowy scenariusz imprez towarzyszących:

2.06 | Kościół św. Barbary | godz. 16.00-17.00

Msza św. przed uroczystym otwarciem wydarzenia, celebrowana przez księdza Kardynała Kazimierza Nycza.

2.06 | Teatr Narodowy | godz. 18.00-22.00

Uroczyste powitanie gości i koktajl powitalny, koncert chórów i orkiestr lekarskich.

3.06 | Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny (Praga) | godz. 20.00-23.00

„Biesiada Warszawska” – impreza integracyjna zorganizowana w kompleksie artystyczno-edukacyjnym mieszczącym się w jednym z najstarszych obiektów industrialnych warszawskiej Pragi przy ul. Otwockiej 14. Klimat imprezy, nawiązujący do dawnej Warszawy z jej barwnymi kabaretami i folklorem, będzie swoistą podróżą w czasie i przestrzeni po „przedwojennej warszawskiej ulicy” – tej andrusowskiej, jak również eleganckiej „dla elyty”. Imprezę poprowadzi Jarosław Jankowski. W programie artystycznym: ANIA PRZYBYSZ Z TRIODEONEM (piosenki z repertuaru Hanki Ordonówny oraz przedwojennych kabaretów warszawskich), PRASKA KAPELA PODWÓRKOWA (szlagiery warszawskiego folkloru, piosenki o Pradze i nie tylko) oraz DJ. Pomiędzy koncertami przewidziano również konkursy wiedzy o Warszawie i Polsce.

4.06 | Hotel Marriott | godz. 19.00-23.00

Uroczysty bankiet na zakończenie IX Kongresu Polonii Medycznej, II Światowego Zjazdu Lekarzy Polskich 2016, połączony z wręczeniem okolicznościowych nagród. 

 

Wieczór uświetni występ znakomitych artystów: Wandy Bargiełowskiej-Bargeyłło i Anny Kutkowskiej-Kass z towarzyszeniem Roberta Morawskiego.

Serdecznie zapraszamy!

 

Wanda Bargiełowska-Bargeyłło – mezzosopran

Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie studiowała pod kierunkiem prof. Barbary Iglikowskiej. Jednocześnie ukończyła tamtejszą Akademię Medyczną i pracowała w zawodzie lekarza. Od 1970 r. związana jest z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie. W latach 1982-85 była solistką monachijskiego Staatstheater am Gärtnerplatz, występowała także w teatrze operowym w Hagen. W 1983 r. wygrała konkurs na interpretację muzyki Wagnera, organizowany w Bayreuth, który umożliwił jej uczestnictwo w kursie mistrzowskim, któremu patronował osobiście wielki reżyser – wnuk kompozytora, Wolfgang Wagner.

Repertuar operowy Wandy Bargiełowskiej-Bargeyłło jest bardzo bogaty i różnorodny. Znajdują się w nim dzieła barokowe, klasyczne, opery z wielkiego romantycznego repertuaru, jak również muzyka współczesna. Artystka występowała w wielu krajach świata, m.in. w Niemczech, Francji, Luksemburgu, Hiszpanii, Portugalii, Austrii i Izraelu. Ma na swym koncie liczne nagrania radiowe i telewizyjne, a obok występów operowych uprawia działalność estradową, występując z recitalami pieśniarskimi.

 

Anna Kutkowska-Kass – sopran koloraturowy

 

Śpiewu solowego uczyła się u Marii Fołtyn. Debiutowała w Operze Narodowej – Teatrze Wielkim w Warszawie w partii Królowej Nocy w premierowym przedstawieniu „Czarodziejski flet” W.A. Mozarta. Partię tę śpiewała w Operze Narodowej przez kilka sezonów. Artystka występowała pod kierownictwem wybitnych dyrygentów: Kazimierza Korda, Łukasza Borowicza, Tadeusza Serafina, Mieczysława Nowakowskiego, Tadeusza Wicherka, Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego, Macieja Żółtowskiego, Andrzeja Knappa, Krzysztofa Dziewięckiego, Przemysława Zycha i Petera Vrabla.

Anna Kutkowska-Kass ma na swoim koncie prawykonania utworów polskich kompozytorów współczesnych, recitale w Pradze i Paryżu, a także udział w koncertach kameralnych i symfonicznych oraz festiwalach muzycznych, m.in. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Antoninie, Festiwalu Moniuszkowskim w Białymstoku, Festiwalu Nałęczowskim Divertimento oraz festiwalach muzyki współczesnej.

 

Robert Morawski – pianista kameralista

Uczeń Jerzego Marchwińskiego i Bronisławy Kawalla. Po raz pierwszy wystąpił w Filharmonii Narodowej w wieku siedmiu lat. Koncertuje w kraju i zagranicą, m.in. w Niemczech, Austrii, Bułgarii, Czechach, Szwajcarii, Włoszech, Norwegii i Francji oraz w Kanadzie i USA.

Występuje z najwybitniejszymi polskimi artystami: Wandą Bargiełowską-Bargeyłło, Urszulą Kryger, Aleksandrą Kurzak, Iwoną Hossa, Anną Kutkowską-Kass, Agą Wińską, Agnieszką Wolską, Joanną Woś, Małgorzatą Walewską, Vadimem Brodskim, Andrzejem Dobberem, Robertem Gierlachem, Romualdem Gołębiowskim, Krzysztofem Jakowiczem, Piotrem Pławnerem, Arturem Rucińskim, Januszem Wawrowskim, Adamem Zdunikowskim, Camerata Quartet, Camerata Vistula, Michałem Klauzą, Sławomirem Chrzanowskim.

Robert Morawski jest laureatem nagród dla najlepszego pianisty na wszystkich prestiżowych konkursach wokalnych w Polsce, a także zdobywcą Fryderyka 2011 (wraz ze skrzypkiem Sławomirem Tomasikiem). Prowadzi klasę kameralistyki fortepianowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

 

TURNIEJ TENISA

Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczestników Kongresu wraz z osobami towarzyszącymi na korty tenisowe Klubu Tenisowego Warszawianka przy ul. Merliniego 9 w dniach 2-3 czerwca 2016 r. na Turniej Tenisa Ziemnego, którego organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Tenisowe Lekarzy oraz Klub Sportowy „Bronek” Związku Lekarzy Polskich w Chicago. Patronem wydarzenia jest Federacja Polonijnych Organizacji Medycznych, Komisja Kultury, Sportu i Rekreacji Naczelnej Rady Lekarskiej w Warszawie oraz Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie.

Celem Turnieju Tenisa Ziemnego jest upowszechnianie gry w tenisa ziemnego, propagowanie zdrowego, sportowego stylu życia oraz podtrzymywanie i nawiązywanie więzi koleżeńskich. Dla Uczestników Kongresu wstęp jest wolny.

Wszyscy zawodnicy będą mieć możliwość wypożyczenia rakiety. Rozgrywki zostaną przeprowadzone systemem pucharowym, zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Tenisowego. W zależności od liczby zgłoszeń, przewiduje się rozegranie turnieju głównego (gier pojedynczych) w kategorii kobiet i mężczyzn oraz gier podwójnych. Mecze będą sędziowane przez osoby grające.

Przed startem należy podpisać oświadczenie o zwolnieniu Organizatorów od odpowiedzialności prawnej>>>

 

Kartę zgłoszenia można pobrać tutaj>>>

 

Wydrukowaną i wypełnioną Kartę zgłoszenia należy przesłać pocztą do Biura Organizacji Kongresu lub po zeskanowaniu e-mailem na adres: biuro@kongrespoloniimedycznej.org

 

Pełny Regulamin Turnieju Tenisa Ziemnego>>>

WYCIECZKI FAKULTATYWNE

W dniach od 2 do 4 czerwca 2016 r. zachęcamy do odwiedzenia wielu interesujących miejsc w Warszawie w ramach oferowanych wycieczek fakultatywnych do:

• Muzeum Powstania Warszawskiego http://www.1944.pl/

• Centrum Nauki Kopernik   http://www.kopernik.org.pl/

• Muzeum Fryderyka Chopina   http://chopin.museum/pl

• Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN  http://www.polin.pl/

• Muzeum Narodowego  http://www.mnw.art.pl/

WYCIECZKA KRAJOZNAWCZA

dla Uczestników Kongresu i osób towarzyszących

5-8.06.2016

Warszawa–Częstochowa–Oświęcim–Kraków–Wieliczka–Wadowice–Zakopane–Warszawa

 

PROGRAM:

1. dzień

5.06.2016, niedziela

Wyjazd z Warszawy o godz. 9.00  sprzed hotelu Marriott

Przejazd do Częstochowy. Krótkie zwiedzanie sanktuarium na Jasnej Górze; msza św. celebrowana przed Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej przez ks. prof. Stanisława Warzeszaka, Krajowego Duszpasterza Służby Zdrowia. Obiad w restauracji Viking w Częstochowie. Przejazd do Oświęcimia; zwiedzanie Muzeum Holokaustu. Przejazd do Wieliczki. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu Soray (12 km od Rynku w Krakowie); nocleg.

2. dzień

6.06.2016, poniedziałek

Po śniadaniu kilkugodzinne zwiedzanie Krakowa: Stare Miasto, Kościół Mariacki, Sukiennice, Collegium Maius (Dziedziniec) Uniwersytetu Jagiellońskiego, Dziedziniec Zamku Królewskiego i katedra na Wawelu; objazd miasta, stara dzielnica żydowska Kazimierz, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z kaplicą św. Siostry Faustyny w Krakowie-Łagiewnikach. Obiad w Karczmie Halit w Wieliczce; zwiedzanie Kopalni Soli „Wieliczka”. Powrót do hotelu. Kolacja z występem folklorystycznym w restauracji Bohema na Starym Mieście w Krakowie. Nocleg w hotelu w Wieliczce.

3. dzień

7.06.2016, wtorek

Po śniadaniu wyjazd do Wadowic, miejsca urodzenia św. Jana Pawła II. Zwiedzanie Muzeum w Domu Urodzenia Jana Pawła II. Przejazd do Zakopanego. Zakwaterowanie i obiad w hotelu Gazda w centrum miasta. Po obiedzie zwiedzanie Zakopanego: objazd miasta, obiekty sportowe (słynna skocznia narciarska Wielka Krokiew), Sanktuarium M.B. Fatimskiej na Krzeptówkach. Wjazd kolejką linowo-terenową na Gubałówkę z widokiem na Tatry i miasto. Kolacja w prywatnym domu p. Zofii Karpiel z lokalnym menu i muzyką góralską. Nocleg w hotelu.

4. dzień

8.06.2016, środa

Po śniadaniu przejazd do Kuźnic (dzielnica Zakopanego). Wjazd na Kasprowy Wierch (1980 m n.p.m.) pierwszą kolejką linową w Tatrach, zbudowaną w 1936 r. i zmodernizowaną przed kilkoma laty. Wyjazd z Zakopanego. W drodze powrotnej do Warszawy obiad w Rabce w restauracji Siwy Dym.

Powrót do Warszawy ok. godz. 20.

 

Cena podstawowa: 1780 zł

Cena podstawowa obejmuje:

Cena podstawowa nie obejmuje:

Minimalna liczba uczestników: 20 osób. Jeśli z powodu zbyt małej liczby chętnych wyjazd nie dojdzie do skutku, wniesione wpłaty będą w całości zwrócone.

 

Liczba miejsc jest ograniczona.

 

W celu zgłoszenia chęci wyjazdu na wycieczkę, należy zwrócić się bezpośrednio do organizatora:

BIURO PODRÓŻY „KWATOUR”, s.c.

ul. Gąbińska 9/37

01-703 Warszawa

tel./fax: +48 22 834 84 71

tel. kom.: +48 501 074 194

www.kwatour.pl

e-mail: kwatour@op.pl

Ubezpieczenie: SIGNAL IDUNA Nr M 205204 do dn. 17.09.2016

Koncesja nr rej. 791